Starostwo powiatowe w Nysie rozpisało trzeci już przetarg na zakup ośmiu autobusów podmiejskich, w tym jednego elektrycznego. Dwa poprzednie nie udały się, bo oferty na pojazdy spalinowe były zbyt drogie, a elektrobusa nikt na razie nie chce Nysie sprzedać.

Tym razem termin składania ofert ustalono na 8 czerwca. Przedmiot przetargu się nie zmienia. W pierwszej części chodzi o siedem autobusów z klasycznym napędem dieslowskim (norma Euro 6), o maksymalnej długości 13,5 m, wyposażone w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, system sprzedaży biletów i monitoring wizyjny wraz z 5-letnim okresem gwarancji i serwisowania. Mają pomieścić co najmniej 37 osób na miejscach siedzących i 10 na stojących.

W części drugiej chodzi o jeden autobus elektryczny o tej samej długości, z wymiennymi akumulatorami. Ten pojazd ma mieć co najmniej 28 foteli i 10 miejsc stojących.

Cena stanowi kryterium o wadze 60 proc. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za kwestie techniczne i eksploatacyjne. Pierwsze trzy pojazdy dieslowskie Nysa chciałaby odebrać do 10 grudnia tego roku. Termin dostawy czterech kolejnych, a także elektrobusa ustalono na 10 lipca przyszłego roku.

To już kolejna próba kupienia autobusów dla Nysy. W lutym otwarto oferty w pierwszym przetargu, ale słupska firma ABP i czeski SOR (tylko Czesi przedstawili ofertę na elektrobus) zaproponowały autobusy za zbyt duże pieniądze. Również drugi przetarg unieważniono przed dwoma tygodniami, bo nie zaoferowano w nim żadnego autobusu elektrycznego, a jedyna oferta na pojazdy ze standardowym napędem (SOR), przekroczyła budżet zamawiającego.

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj